Sejas lasīšana ķīniešu medicīnā (vienkārši paskaidrots)

  • Dalīties Ar Šo
Faith Barnes

Ķīniešu medicīnā sejas lasīšana ir māksla noteikt kāda cilvēka veselības stāvokli, aplūkojot viņa sejas vaibstus. Citiem vārdiem sakot, ārsti var lasīt pacienta sejā, lai noteiktu viņa pašreizējo veselības stāvokli.

Ķīniešu medicīnā cilvēka ķermenī ir 5 galvenie orgāni - sirds, kuņģis un liesa, plaušas, nieres un aknas, kas atbilst attiecīgi uguns, zemes, metāla, ūdens un koka elementam.

Katrs ķermeņa orgāns savukārt ir saistīts ar daudzām sejas iezīmēm, kas parādās uz jūsu sejas.

Ķīnieši apgalvo, ka jūsu sejas iezīmes, piemēram, acis, deguns un lūpas, var atklāt daudz informācijas par jūsu veselības stāvokli. Īpaši tad, ja uz jūsu sejas ir daudz dzimumzīmju, tās var norādīt pat uz jūsu pagātnes vai iespējamām slimībām nākotnē.

Tāpēc šajā rakstā es iepazīstināšu jūs ar 5 galvenajiem orgāniem un to asociācijām jūsu sejā. Es jums arī sniegšu norādījumus par to, kā nolasīt jūsu sejas iezīmes, lai noteiktu jūsu pašreizējo veselības stāvokli.

Tas ir tikai kopsavilkums tam, ko Liliana Bridžesa rakstīja savā grāmatā "Sejas lasīšana ķīniešu medicīnā".

Tas ir ļoti spēcīgs instruments, jo ar tā palīdzību var noteikt, vai cilvēks ir vesels, seksuāli spēcīgs vai ar pārpilnību Qi.

Ar sejas iezīmēm saistītie orgāni

Lūdzu, sekojiet tālāk sniegtajam sarakstam, lai atrastu konkrētu orgānu:

      1. Sirds

      Sirds galvenā funkcija ir apstrādāt asinis. Ķīniešu sejas lasīšanā mēs skatāmies uz deguna un mēles galiem, lai noteiktu sirds veselības stāvokli.

      Deguna uzgalis

      Lasot kāda cilvēka deguna galu, mums ir jāņem vērā deguna gala krāsa.

      Ja deguna gals ir bāls, tas nozīmē, ka sirdī vai ķermenī ir asins trūkums vai asins plūsmas trūkums, kas var izraisīt asinsrites traucējumus un aukstumu ekstremitātēs.

      Balts deguna gals liecina par asins trūkumu vai asins plūsmas trūkumu; ja tas pēkšņi izskatās saspiests un balts, tas var liecināt par stenokardiju.

      Ja deguna gals kļūst sarkans, tas liecina par emociju vai ķermeņa daļas iekaisumu. Tas var būt arī simptoms, ka ķermenis aiztur pārāk daudz siltuma vai dabiski paaugstināta ķermeņa temperatūra.

      Violeta deguna galiņa klātbūtne norāda uz asins stagnāciju vai uzkrāšanos, kas var izraisīt asins recekļu veidošanos. Tas ir nopietns simptoms, kas liecina par nepietiekamu sirds muskuļa tonusu un sirdslēkmes iespējamību tuvākajā nākotnē.

      Vēl viena satraucoša norāde, kas liecina par iespējamu sastrēgumu un stagnāciju sirdī vai plaušās, ir mākslīgs deguna gala pietūkums.

      Par ģenētisku sirds mazspēju liecina līnija zem deguna, zem deguna gala un starp nāsīm.

      Valoda

      Saskaņā ar ķīniešu sejas lasīšanu mēlei jābūt vitalitātei.

      Ja mēle ir gaiši sarkana, lokana un nedaudz mitra, tas norāda uz veselīgu sirds Qi. Tas liecina par veselīgu asins plūsmu un enerģiskumu.

      Ugunīgajiem cilvēkiem ir ļoti plānas, smailas mēles, kas norāda, ka viņiem ir daudz uguns enerģijas.

      Ja mēle ir īpaši bāla vai plāna, tā ir asins nepietiekamības pazīme.

      Ja mēle kļūst sarkana, tas norāda, ka organismā ir pārāk daudz karstuma.

      Violeta mēle nozīmē asins stagnāciju, bet zilgana - aukstumu.

      Par mitruma pārpalikumu liecina pietūkuša vai pārmērīgi mitra mēle.

      Ja mēle kļūst sausa un izžuvusi, tas norāda uz to, ka sirds ir sliktā stāvoklī.

      2. Kuņģis un liesa

      Divas galvenās ar kuņģi un liesu saistītās zonas uz sejas ir mute un filtrums.

      Mute

      Lūpu tvirtums atspoguļo gremošanas orgānu un ķermeņa muskuļu tonusu.

      Biezas, pilnas, saspringtas lūpas ar spēcīgu tekstūru simbolizē liesas spēku. Tas liecina, ka ķermenim un gremošanas orgāniem ir lielisks muskuļu tonuss.

      Stingras lūpas ir labs rādītājs dziedātājam, jo tās norāda, ka diafragmas muskulatūra, kas palīdz radīt skaņu, ir spēcīga. Dziedāšana ir zemiska izpausme, kas rodas no skaņas.

      Jo lielāku un intensīvāku skaņu var izdot, jo lielāks ir lūpu muskuļu tonuss.

      Kad lūpas izplešas, balss ir graudaināka, un cilvēki ar šo īpašību ātri pieņemas svarā visā ķermenī.

      Ja lūpas ir pārāk plānas, liesas ir nepietiekamas. Cilvēkiem ar tievām lūpām ir grūti saglabāt uzturu. Viņiem ir grūti uzņemt svaru.

      Filtrs/augšējā lūpa

      Virs augšējās lūpas abpus philtrum ir lielākā vieta, kur pārbaudīt pašreizējo kuņģa darbību. Šī vieta norāda arī uz problēmām ar barošanu.

      Ja šis reģions ir pilns, dzidrs un sārts, kuņģis darbojas pareizi. Ja šis reģions ir tukšs, tas nozīmē, ka kuņģa funkcija un pašaprūpe ir nepietiekama.

      Ja filtrumu no augšējās lūpas norobežo daudzas vertikālas līnijas, tas norāda uz pārmērīgu rūpes par citiem uz sava rēķina.

      Ja augšējo lūpu āda ir pārāk sasprēgājusi, pārtikas uzņemšana ir stipri ierobežota. Šāda izpausme parasti novērojama, ja kādam ir diēta.

      Sarkanuma klātbūtne šajā vietā norāda uz uguns pārpalikumu kuņģī. Kuņģis ir sasalis, ja šis reģions ir balts.

      Kuņģis ir atbildīgs par piecu garšu līdzsvarošanu, lai pieci elementi tiktu nogādāti organismā kā esences, kas iegūtas no pārtikas. Ja augšējās lūpas līnija ir īpaši izsmalcināta, tas norāda, ka cilvēkam ir ļoti jutīga garšas izjūta.

      3. Plaušas

      Plaušu elements ir metāls, kas ķīniešu medicīnā ir saistīts ar organisma imūnsistēmu. Tas ir saistīts arī ar mūsu elpošanas spējām.

      Ar "elpošanu" es domāju, ka elpo ne tikai jūsu deguns, bet arī āda, poras un viss ķermenis prot elpot.

      Tomēr šajā sadaļā mēs aplūkojam tikai degunu, lai noteiktu personas veselības stāvokli.

      Tā kā deguns ir pirmais gaisa un temperatūras filtrs, tiek uzskatīts, ka elpceļu alerģijas ir hiperaktīvas imūnās reakcijas uz sīkām daļiņām rezultāts. Ja alerģijas pirmo reizi parādās bērnībā, tas ir ārkārtīgi spēcīgas plaušu Qi simptoms.

      Izlasot seju, deguna lielums ir proporcionāls plaušu lielumam ķermeņa dobumā. Par lielākiem deguniem tiek apgalvots, ka tiem ir lielāka plaušu pamatspēja, savukārt sīkiem deguniem plaušu kapacitāte ir mazāka.

      Ja deguns ir pastāvīgi aizlikts vai deguna blakusdobumi ir pastāvīgi paplašināti, to sauc par plaušu stagnāciju. Tādējādi viss deguns var izskatīties nedaudz pelēks vai violets.

      Elpai ir jāplūst viegli, un tas ir signāls par veselām plaušām. Ja šī šķidruma plūsma ir traucēta, gļotas sastrēgst.

      Šķaudīšana ir veids, kā no deguna izvadīt kairinātāju vai gļotu nosprostojumu. Tas var palīdzēt atjaunot elpošanas sistēmas līdzsvaru un sākotnēji liecina par plaušu spēku.

      Tā kā katrā konvulsīvā uzpūšienā tiek izšķiests tik daudz gaisa, atkārtota šķaudīšana var izraisīt plaušu nepietiekamību. Vēl viena gļotu izvadīšanas metode ir klepus.

      Stagnācija rodas tad, kad plaušas nespēj izvadīt gļotas. Ja stagnācija kļūst smaga, tā var izraisīt plaušu slimības, piemēram, sinusītu un bronhītu, un galu galā var izraisīt pneimoniju vai pleirītu.

      4. Nieres

      Ķīniešu medicīnā jūsu nieres ir jūsu Dzjin rezervuārs. Tajās glabājas pirmatnējā jin enerģija, un tās ir saistītas ar jūsu seksuālo funkciju. Tas nozīmē, ka, jo spēcīgākas ir nieres, jo spēcīgāka ir jūsu seksualitāte.

      Ķīnieši, interpretējot sejas, aplūko ausis un zonu zem ausīm, lai noteiktu nieru spēku.

      Ausis

      Cietas, bet elastīgas ausu skrimšļi liecina par spēcīgu Jing. Gan pārmērīga stingrība, gan nepietiekams šīs iezīmes stiprums tiek uzskatīts par Jing problēmām. Būtiskas izmaiņas ausu anatomijā liecina arī par Jing pavājināšanos.

      Tas var būt saistīts ar notikumiem bērnībā, kas radīja problēmas. Šo traumu radītais šausmas un enerģija, kas tiek tērēta, lai novērstu šādu pieredzi no atkārtošanās, bloķē Dzjin.

      Šī Dzjin nav pazaudēta, bet tā nebūs atkal pieejama, kamēr cilvēks neidentificēs, neiztīrīs un neizkāps no eksistences cikla, kas atkārtojas, un neatjaunos Dzjin, izmantojot personīgo pieredzi, gūstot izpratni un gudrību.

      Zona zem acīm

      Vieta zem acīm ir ideāla, lai pārbaudītu nieru funkciju. Ķīniešu medicīnā to dēvē par "neizplūdušām asarām".

      Jo svaigākas sāpes, jo gaišāka krāsa. Rozā krāsa nozīmē pašreizējās sāpes, violeta - agrāku agoniju, bet tumši pelēka vai melna - patiešām senas sāpes. Ja visa acu zīlīte šķiet melna un drūma, tas var būt nieru slimības simptoms.

      Par dehidratāciju liecina jebkurš redzams ādas padziļinājums starp vaigu kaulu un zemacu rajonu. Ja āda kļūst papeiraina un sausa, tas liecina par ūdens trūkumu organismā. Ja šis rajons ir dobs un tumšs, tas liecina par hronisku dehidratāciju, ko var izraisīt vairāki faktori.

      Par ievērojamu nieru deficītu liecina tas, ka visa acs dobums ir aptumšots un tumšs.

      Ūdens aizture jeb tūska organismā izpaužas kā maisiņi zem acīm. Tā kā nierēm piemīt jin raksturs, šis reģions bieži vien ir balts. Baltums norāda uz augstu baiļu līmeni, bet pietūkums - uz pārmērīgu mineralizāciju, kas ir diezgan normāli.

      5. Aknas

      Kāds ievērojams ķīniešu sejas lasītājs ir teicis: "Jo spēcīgākas aknas, jo lielāka alkohola panesamība." Sejas lasīšanā tikai cilvēki ar spēcīgām aknām var tikt galā ar narkotikām un alkoholu. Ķīniešu medicīnā aknas tiek uzskatītas par organisma vadoni, kas atbild par cīņu ar baktēriju iebrucējiem.

      Žultspūslis, galva un kakls, dzimumorgāni un acu vizuālais elements ir aknu sistēmas saistītie orgāni un ķermeņa funkcijas.

      Lai noteiktu pašreizējo aknu stāvokli, ir divas galvenās sejas iezīmes: uzacis un žoklis.

      Uzacis

      Ja uzacis ir dabiski retinātas, plānas vai mīkstas, aknu Qi ir ievērojami mazāk.

      Ja uzacu matiņi kļūst spēcīgāki un rupjāki vai arī to kļūst vairāk, tas nozīmē, ka aknu Qi aug.

      Tas bieži vien notiek pēc aknu attīrīšanas vai ilgstošas asertivitātes perioda, kas abas labvēlīgi ietekmē aknas. Tā rezultātā palielinās cīņas spējas un pēc tam rodas mērenas eiforijas sajūta.

      Biezi, vijīgi vai rupji uzacu mati, kā arī garas vai platas uzacis liecina par spēcīgām aknām. Tas viss liecina par paaugstinātu motivāciju, sportiskumu, niknumu, kaisli, kaisli vai vardarbību.

      Cilvēki ar lielām uzacīm ir spējīgi uz lielu niknumu un reizēm arī uz agresivitāti. Pat tad, ja šis niknums ir apslāpēts, tam piemīt biedējošs aspekts, gluži kā vulkānam, kas var uzliesmot jebkurā brīdī. Šiem cilvēkiem ir daudz fiziskās enerģijas, un viņiem patīk arī vingrināt savu ķermeni.

      Jebkuras izmaiņas uzacīs, ko rada matu izkrišana vai izretināšanās, liecina par aknu darbības traucējumiem. Ķīmijterapijas laikā matu izkrišana liecina par aknu pārslodzi.

      Žokļi

      Nākotnes aknu spēku var atrast žoklī. Jo stingrāks ir īpašnieka žoklis, jo stingrāk cilvēks turas pie personīgās pārliecības un jo dedzīgāks ir cīnīties. Tas liecina par ļoti izturīgām aknām.

      Ja žoklis tiek satverts pārāk cieši, aknu Qi kļūst pārmērīga, un tas izraisa spriedzes galvassāpes.

      Aknu Qi ir hiperaktīva, ja žoklis ir izvirzīts un rada smagus žokļus. Šī ir īpašība, kas liecina par vēlmi dominēt.

      Ja žoklis ir plāns vai struktūra ir maiga, tas liecina, ka cilvēks ir miermīlīgs un tolerants.

      Ja žokļa struktūra pavājinās, par ko liecina tur noslīdējusī āda, tas liecina par apņēmības trūkumu. Ja žokļa struktūra ir bojāta, tas liecina, ka aknu Qi ir stipri novājināta.

      Fīts Bārnss ir kaislīgs rakstnieks un dedzīgs lasītājs, kas nāk no mazas pilsētiņas Vidusrietumos. Ar dziļu mīlestību pret mācīšanos un dažādu zināšanu jomu izpēti Faith izveidoja savu emuāru Blog about Knowledge, lai dalītos savās atziņās ar lasītājiem no visas pasaules. Pamatojoties uz savu pieredzi akadēmiskajā vidē un plašiem personīgajiem pētījumiem, viņa aptver plašu tēmu loku, tostarp zinātni, vēsturi, filozofiju un sevis pilnveidošanu. Faith rakstīšanas stils ir saistošs, informatīvs un rosinošs pārdomām, tā mērķis ir iedvesmot lasītājus dziļāk iedziļināties savos zināšanu meklējumos. Ar zinātkāro prātu un patiesu entuziasmu atklāt jaunas idejas, Faith veicina atvērtību un kritisku domāšanu savā kopienā. Izmantojot savu emuāru, viņa cenšas radīt vidi, kurā lasītāji var paplašināt savu izpratni par pasauli un veicināt mīlestību uz mūžizglītību.